Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

III ogólnopolski konkurs THE VOICE OF RAP

16 kwietnia 2019, Klub WSPAK

Konkurs "The Voice of Rap" skierowany jest do wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Przed dwoma laty wymyśliła go dr Renata Miszczuk z Instytutu Pedagogiki i Psychologii UJK (fotorelacja z I konkursu - patrz tutaj). Podczas "The Voice of Rap" nastolatkowie przekazują swoje emocje w rytm muzyki rap. Sami piszą teksty, planują zachowania sceniczne. Ich dokonania ocenia jury.

Tegoroczny konkurs zaczął się od wzruszającego momentu. Anna Bednarczyk z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Skarżysku zaśpiewała piosenkę dla swojej mamy, którą zaprosiła na swój występ. Ania przeprosiła za swoje zachowanie. Po chwili zaśpiewała. - Idź do lekarza, zadbaj o swe zdrowie. Jesteś dla mnie jak diament, nie do powieszenia. Tylko z tobą mam najpiękniejsze wspomnienia - po czym uściskała mocno swoją mamę.

Ania Bednarczyk wygrała ubiegłoroczną edycję "The Voice of Rap",, w tym roku zajęła trzecie miejsce. - Sukces z ubiegłego roku mocno mnie podbudował. Pomyślałam, że teraz muszę wyśpiewać swoje emocje dla mamy, którą bardzo kocham. Pojechaliśmy po mamę na dworzec, nic nie mówiłam o swoim występie. To była niespodzianka - mówi Ania Bednarczyk.

Laureatem tegorocznej edycji "The Voice of Rap" był Oskar Kapusta z MOW w Podzamczu Chęcińskim, drugie miejsce zajął Eryk Szabla z MOW Zawichost, a trzecie Ania Bednarczyk ze skarżyskiego MOW.

Konkurs był częścią Dni Jakości Kształcenia, które odbyły się na naszej uczelni. Organizatorami byli: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Pedagogiki i Psychologii, Ośrodek Nauki i Kultury Studenckiej, Fundacja Restart, ZPE - Skarżysko-Kamienna i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Zawichoście.Inf. Piotr Burda / UJK
Fot. Piotr Burda / UJKaktualizowano: 
04.05.2019
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 środa, 15 lipiec 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.001 s ]