Dzień Jakości Kształcenia w Instytucie Edukacji Szkolnej UJK

25 kwietnia 2018, Instytut Edukacji Szkolnej UJK

Instytut Edukacji Szkolnej UJK obchodził Dzień Jakości Kształcenia 25 kwietnia 2018 r. W tym dniu odbyły się dodatkowe, szkoleniowe zajęcia nie tylko dla studentów...

Otwarte zajęcia i szkolenie przygotowali pracownicy Zakładu Edukacji Języka i Literatury WPiA oraz zaproszeni przez nich goście. Najpierw pokazowe warsztaty z biblioterapii dla zaproszonych przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 39 przeprowadzili studenci II roku II stopnia EWiP-u z terapią pedagogiczną pod kierunkiem dr Agnieszki Miernik. Zaprezentowali dzieciom teatralną wersję utworu Janiny Porazińskiej "Kozucha Kłamczucha", a następnie - zgodnie z założeniami scenariusza biblioterapeutycznego - przeprowadzili warsztaty dotyczące eliminowania negatywnych zachowań i wzmacniania zasobów osobistych dzieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a studenci mieli możliwość wykorzystania teoretycznych wzorców na zajęciach praktycznych... Z kolei propozycja warsztatów przygotowana przez dr Agnieszkę Szplit wiązała się z wykorzystaniem gier i zabaw w efektywnej nauce języka angielskiego na etapie wczesnej edukacji. Pani doktor Judyta Perczak z Instytutu Dziennikarstwa i Informacji przeprowadziła warsztaty na temat: Reklama w edukacji, edukacja w reklamie, pokazując, że chwyty reklamowe można wykorzystywać jako elementy perswazyjne i metodyczne na zajęciach szkolnych.

Poza budynkiem naszego wydziału odbyło się szkolenie dla nauczycieli przedszkola i studentów SKN "Animus" na temat poprawności językowej w komunikacji edukacyjnej. Zajęcia poprowadziła dr Anna Wileczek na zaproszenie dyrekcji Przedszkola Niepublicznego AQQ w Kielcach. Warsztat wywołał ożywioną dyskusję, która znacznie się przeciągnęła. Wyrażono potrzebę kolejnego spotkania, na które wszyscy z ochotą przystali. Dzień Jakości Kształcenia zakończył się więc dość późno, ale spełnił oczekiwania i pokładane w nim nadzieje.

Poniżej relacja fotograficzna...


Inf. Anna Wileczek
Fot. Paulina Barańska, Agnieszka Miernik, Anna Wileczekaktualizowano: 
01.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 czwartek, 17 styczeń 2019 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.005 s ]