Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

MOPR I UJK - SZTUKA, NAUKA, ZABAWA

18 XI - 3 XII 2015

W dniach od 18 listopada do 3 grudnia 2015 roku odbył się cykl warsztatów dla Wolontariuszy pn. "Sztuka, Nauka, Zabawa", którego organizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach i Wydział Pedagogiczny i Artystyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Celem warsztatów było zapoznanie osób na co dzień podejmujących działania wolontaryjne na rzecz dzieci z metodyką pracy wspomagającej ich rozwój i edukację. Zajęcia miały charakter praktyczny i zostały przeprowadzone przez wykładowców Uniwersytetu: dr Annę Stawecką, dr Annę Śliwińską, dr Katarzynę Rogozińską, animatorów dziecięcych i Wolontariuszy MOPR przy udziale Fundacji Dr Clown oddział Kielce oraz Fundacji "Wioska Aniołów".

Cykl warsztatów obejmował spotkanie z bajkoterapią, pedagogiką cyrku i zabawy, muzykoterapią oraz twórczością plastyczną i artystyczną. Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach mieli okazję wcielić się w bajkowe postacie, by odkryć emocje dzieci, nauczyć się żonglowania i innych cyrkowych sztuczek, odkryć talent rzeźbiarski, malarski, dekoracyjny, jak również muzyczny.

A to wszystko po to, aby jeszcze pełniej zrozumieć świat dziecka - jego emocje, potrzeby i pragnienia. W imieniu Wolontariuszy MOPR wyrażamy wdzięczność Prowadzącym warsztaty za wiele cennych wskazówek dotyczących pracy z dziećmi raz całą garść inspiracji jak przez sztukę, naukę i zabawę można wspomagać rozwój twórczy dziecka.


Inf. Angelika Steciak, Mariusz Przepióra
Fot. Mariusz Przepióra / MOPR Kielce


aktualizowano: 
08.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 piątek, 28 luty 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.008 s ]