Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Edukacja akademicka dla społeczeństwa. Kształcenie, wychowanie, opieka"

5-6 XI 2015, Podzamcze Chęcińskie

O roli wyższych uczelni w życiu społeczeństwa XXI wieku dyskutowano w dniach 5-6 listopada 2015 r. w Podzamczu podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Edukacja akademicka dla społeczeństwa. Kształcenie, wychowanie, opieka". Konferencja zorganizowana została wspólnie przez Zakład Edukacji przez Media i Sztukę Instytutu Edukacji Szkolnej naszego Uniwersytetu oraz Katedrę Pracy Socjalnej, Pedagogiki i Psychologii Omskiego Państwowego Uniwersytetu im. F. M. Dostojewskiego w Omsku (Rosja). Organizację spotkania wsparły: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, Świętokrzyskie Centrum Kształcenia Młodzieży i Dorosłych "Uniwerek" oraz Gmina i Miasto Chęciny. Spotkanie naukowców polskich i rosyjskich było efektem podpisanej przez uniwersytety w kwietniu bieżącego roku umowy o współpracy naukowej i dydaktycznej. Uczestniczyli w niej naukowcy z Warszawy, Rzeszowa, Lublina, Częstochowy, Siedlec, Kielc oraz z Omska, Ekaterinburga, Twieru i Smoleńska.
Oprócz możliwości wymiany poglądów czysto naukowych, uczestnicy mogli również w aktywny sposób poznać walory Ziemi Świętokrzyskiej oraz obejrzeć towarzyszącą konferencji trójwymiarową wystawę fotografii kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez doc. dr Elenę Asmakovets do syberyjskiego Omska w przyszłym roku, w celu kontynuowania rozpoczętej dyskusji naukowej.


Inf. Sławomir Koziej
Fot. Krzysztof Kupczewski, Ryszard Błaszkiewicz


aktualizowano: 
08.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 piątek, 28 luty 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.008 s ]