Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

Debata na temat "Nie daj się oszukać - nie musisz być ofiarą"

1 VI 2015, CEART

1 czerwca 2015 roku w auli CEART odbyła się debata współorganizowana przez Zakład Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji i Komendę Wojewódzką w Kielcach debata pod tytułem "Nie daj się oszukać - nie musisz być ofiarą". Tematyka spotkania tyczyła przestępstw związanych z oszustwami, zwłaszcza tymi, których ofiarami stają się osoby starsze. Debata zgromadziła bardzo szerokie grono odbiorców, wśród których byli zarówno studenci naszej uczelni, jak funkcjonariusze policji i straży miejskiej wielu ośrodków naszego województwa, wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli świata nauki, samorządów, wreszcie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mieszkańców Kielc.
Spotkanie otwarła Dyrektor Instytutu Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Anna Kieszkowska oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach mł. insp. dr Rafał Kochańczyk. Wśród prelegentów nie zabrakło wykładowców UJK, przedstawicieli garnizonu kieleckiej policji, swoje wystąpienie miał również dr Krzysztof Czekaj-wicedyrektor Aresztu Śledczego w Kielcach. Tak zróżnicowane grono prelegentów przedstawiło różne perspektywy analizy zjawiska. Była zatem okazja zapoznania się zarówno z socjologicznymi uwarunkowaniami przestępczości, jak i poznania mechanizmów działania oszustów, możliwości zabezpieczenia się przed byciem ofiarą, a także prowadzonych akcji profilaktycznych. Bardzo interesujące okazały się informacje odnoszące się do charakterystyki sprawców przestępstw i podejmowanych wobec nich działań resocjalizacyjnych.
Obrady zakończyła dyskusja, która stała się przyczynkiem do podejmowania dalszych zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa i współpracą na linii społeczeństwo-policja. Mamy nadzieję, że debata "Nie daj się oszukać - nie musisz być ofiarą" przyczyni się nie tylko do poszerzenia wiedzy naszych studentów na temat aktualnego stanu bezpieczeństwa w województwie ale otworzy dalszą współpracę naukową i profilaktyczną.

Patronat medialny nad debatą objęli: TVP Kielce, Radio Kielce i Echo Dnia.


Inf. Instytut Pedagogiki i Psychologii
Fot. Zofia Okraj


aktualizowano: 
01.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 piątek, 29 maj 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.007 s ]