Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

KONFERENCJA "STO PYTAŃ O KREATYWNOŚĆ"

23 IV 2015, CEART

Inicjatywa konferencji "STO PYTAŃ O KREATYWNOŚĆ" zrodziła się w listopadzie 2014 r. podczas spotkania Koła Naukowego "Strefa Twórczych Dyskusji". Życzeniem studentów było wtedy zorganizować konferencję, podczas której "nie trzeba będzie mówić…". W ten sposób pojawił się pomysł, by zacząć od zebrania pytań o kreatywność nurtujących studentów pedagogiki UJK. W styczniu 2015 r. studenci II roku pedagogiki oraz Członkowie "Strefy Twórczych Dyskusji" zapisali w ciągu kilku godzin ponad 230 pytań o kreatywność i jej związki z różnymi dziedzinami nauki i życia. Pytania podzielone zostały na działy tematyczne, np. kreatywność a osobowość/dydaktyka/doradztwo zawodowe/praca socjalna itp.

Kolejnym krokiem w stronę realizacji naszych zamierzeń było zaproszenie Prelegentów - ekspertów pedagogiki i psychologii twórczości - do wystąpienia podczas konferencji. Zgodziły się prawie wszystkie Osoby. Dla tych, którzy chcieli wystąpić, ale wiedzieli, że nie będą mogli dojechać do Kielc (WSH TWP Szczecin, UKW Bydgoszcz, UJ Kraków) przygotowana została opcja konferencji przez Skype'a. Ze względu na zamkniętą sesję plenarną zorganizowana została także sesja posterów, których Autorzy w formie pisemnej, graficznej lub przestrzennej odpowiadali na pytania studentów o kreatywność. Łącznie w konferencji (prelekcje i postery) wzięli udział Pracownicy, Doktoranci i Studenci z 11 Szkół Wyższych. W czwartek 23. 04 życiem tętniła nie tylko sala A CEART, ale i hall, w którym wciąż jeszcze można czytać i oglądać postery konferencyjne (łącznie ponad 60 opracowań). Obradom plenarnym towarzyszyły kilkugodzinne warsztaty twórczej dramy prowadzone dla Członków SKN "Strefa Twórczych Dyskusji" przez Panią dr Kamilę Witerską z AHE w Łodzi.

Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konferencji, a w szczególności: Autorom pytań o kreatywność (to od Was wszystko się zaczęło…), Prelegentom za inspirujące wystąpienia, Autorom posterów za merytoryczność wypowiedzi oraz graficzne i przestrzenne inspiracje, Członkom SKN "Strefa Twórczych Dyskusji" za CAŁOKSZTAŁT, "moim" Seminarzystom za obsługę konferencji i pomoc w przygotowaniach do niej, Informatykom i "Pomocnikom" za wielogodzinne próby i "twórcze" dyskusje nad konfiguracją sprzętu. Serdeczne podziękowania kieruję do Pań: Ani Tłuszcz - Kierownik ONiKS oraz Marzeny Sochackiej. Dziękuję Pani Kierownik Ewie Brych oraz ekipie Pracowników Porządkowych za życzliwość oraz gotowość do współpracy, a także wszystkim innym Osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zrealizowania tego przedsięwzięcia…

Z podziękowaniami i pozdrowieniami
Zofia Okraj
Opiekun SKN "Strefa Twórczych Dyskusji"


Inf. Zofia Okraj
Fot. Barbara Biskup, Zofia Okraj


aktualizowano: 
08.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 piątek, 28 luty 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.003 s ]