Uniwersytet Jana Kochanowskiego   
WYDZIAŁ  PEDAGOGIKI  i  PSYCHOLOGII
UNIWERSYTET  JANA KOCHANOWSKIEGO  W  KIELCACH
   Wydział Pedagogiczny i Artystyczny

"Poznajemy świat nie tylko z książek"
czyli wędrówki dydaktyczne studentów II r. pedagogiki specjalności EWiP z j. angielskim


20 III Kraków, 16 IV 2015 Kielce

Byliśmy w Muzeum Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz w MOCAK-u, czyli w Museum of Contemporary Art Kraków.

Odwiedziliśmy krakowski Rynek, złożyliśmy ukłon Adamowi Mickiewiczowi. Studentki II roku Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z j. angielskim okazały się nadzwyczaj waleczne i nawet ze starcia z rycerzem wyszły zwycięsko, a koniki krakowskie skromnie spuściły oczy... W murach Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci poczuli się jak u siebie ( no może prawie jak u siebie). Mieliśmy okazję przez kwadrans zasiadać w dawnej sali posiedzeń Senatu, wyobrażać sobie uroczyste egzaminy i promocje. A stamtąd tylko krok do muzeum sztuki współczesnej MOCAK, gdzie czekały na nas nie tylko świetne "eksponaty", ale też bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne na temat "Jak zainteresować dzieci w wieku wczesnoszkolnym edukacją plastyczną i sztuką współczesną". Na podłodze, siedząc na poduszkach i z kredkami w ręku, spędziliśmy ponad godzinę. Później jeszcze krótki spacer nad Wisłą. Żegnał nas piękny zachód słońca i łabędzie, które zamieszkały w Krakowie.

Następny nasz rekonesans to wystawa w muzeum "Stefanka" , jak pieszczotliwie mówią uczniowie o Stefanie Żeromskim. 50-lecie działalności muzeum i 90. rocznica urodzin pisarza to szczególne powody, by odwiedzić tę placówkę. Oddychamy atmosferą lat dziecinnych i młodzieńczych wielkiego pisarza. Spoglądamy też na szczególną pamiątkę: na fotografii rozpoznajemy wydrapane na murze kapliczki znajdującej się u stóp Łysicy, podpisy "Stefanka" i Jego kolegów. Pod tym względem niewiele się zmieniło.


Inf. Teresa Gumuła
Fot. Martyna Makowska


aktualizowano: 
08.10.2018
przejdź na stronę: 
Wydziału  poprzednią   Uczelni  
webmaster: 
Kazimierz Kunisz  
 piątek, 5 czerwiec 2020 r. IP: 81.26.8.179;  CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/).
[ wygenerowano w 0.010 s ]