Druga edycja konkursu malarskiego Samsung Art Master

Logo konkursu

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego we wszystkich uczelniach wyższych o profilu artystycznym rozpoczęła się druga edycja konkursu malarskiego Samsung Art Master. Patronem honorowym wydarzenia jest Minister Kultury.
Temat tegorocznego konkursu brzmi "Prawdziwe Kolory", a inspiracją dla młodych twórców jest nowoczesne wzornictwo zaawansowanych technologicznie urządzeń i ich możliwości wiernego oddania kolorów. Organizatorzy stawiają na swobodę i dowolność w interpretacji tematu. Dla najlepszych artystów czekają cenne nagrody ufundowane przez mecenasa konkursu - firmę Samsung Electronics Polska - pierwsza to 20 tysięcy złotych, druga 15 tysięcy, trzecia 10 tysięcy, ponadto ufundowane zostaną trzy równorzędne wyróżnienia po 4 tysiące złotych. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2005.
Główną ideą konkursu Samsung Art Master jest pomoc studentom - młodym, początkującym artystom w zaistnieniu w świecie sztuki. Konkurs daje im szansę zaprezentowania swoich możliwości przed wymagającym jury i szeroką publicznością, a tym samym stwarza im okazję promocji własnego talentu. W komisji konkursowej zasiądą osoby opiniotwórcze, artyści i eksperci w dziedzinie współczesnej sztuki m.in. Andrzej Starmach - historyk sztuki, twórca Galerii Starmach w Krakowie, prof. Antoni Fałat - artysta malarz, założyciel i rektor Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, Edward Dwurnik - artysta malarz, Agata Bogacka - malarka młodego pokolenia oraz Jacek Werbanowski - redaktor naczelny kwartalnika Exit Nowa Sztuka w Polsce, Grażyna Kulczyk - mecenas sztuki, Katarzyna Montgomery - redaktor naczelna magazynu Viva! oraz Helena Sienkiewicz - redaktor naczelna magazynu Warszawa i Kultura. Projekt Samsung Art Master ma także bardzo ważny aspekt społeczny. Każdy z uczestników konkursu może pomóc w artystycznej edukacji uzdolnionych plastycznie dzieci z domów dziecka. Najlepsze prace zostaną zlicytowane na specjalnie zorganizowanej aukcji, z której całkowity dochód będzie przekazany małym artystom. Patronami medialnymi konkursu Samsung Art Master są: Radiostacja, Exit Nowa Sztuka w Polsce, Dlaczego, WiK Warszawa i Kultura, zaś patronem internetowym portal Artinfo.pl.

Koordynatorem konkursu w Akademii Świętokrzyskiej jest p. Andrzej Zawadzki z Instytutu Edukacji Plastycznej, ul. Podklasztorna, tel. +48 41 (prefix) 347 31 80.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie:  Samsung Art Master